Türkiye' nin Alışveriş, Moda, Stil, Makyaj ve Saç Trendlerinin ilk adresi...

Minimum number of posts is 5 for running text.

2017 Yeni Spor Trendleri

511 0
2017 Yeni Spor Trendleri

“2017 yeni spor trendleri” ile fırtına gibi geliyor.

Mesela “pilates yapalım” dediğinde ” ayyy o artık demode, megaformer yapalım”  diyen çıkıyor. “Yin yogaya gidelim” o zaman dediğinde “yaaaa yin yoga da ne?, hotpot yoga yapalım” diyenler var.

Eeee spor da trend, doyamıyoruz efendim spora, hep yenisini, daha yenisini arıyoruz.

Peki nedir “trend”? Nedir “trend” olandan beklenen?

“Trend”, tanımı gereği, toplumun büyük bir çoğunluğu tarafından yapılan bir davranışı, uygulanan bir hareketi, bir durumu tanımlamak amacıyla kullanılıyor. Trend kendi şartları içinde ortaya çıkıyor; toplumun büyük kesimlerine yayılmaya ve oralarda hayat biçimi haline gelmeye başlıyor.

Konu spor olunca da her yıl sporla ilgili yeni yeni bir çok şey türüyor. Biz de spor sever trendolmus.com olarak bu yeniliklere yetişmeye, yetişebilirsek yaymaya çalışıyoruz; fakat bazıları gerçekten çok uçuk kaçık.

Uygulanır mı, uygulanamaz mı okudukça siz karar verin artık.

1. Aquaspin

Aquaspin, aslında bildiğimiz spinning sınıfının sudaki versiyonu. Tek farkla; havuza yerleştirilmiş bisikletlerle standart spinning sınıflarındaki aktiviteleri daha büyük bir çaba ve kalori harcayarak uygulayabilme imkanınız var. Temelde su sporu gibi görünse de, suyun gücünü kendi lehinize çevirip, egzersizlerinizi çeşitlendirmenizi sağlayacak bir metot. Temelde de eğlenceli ve dinamik bir grup dersi.

2. Megaformer

Megaformer, temelde reformercıları ilgilendirecek türde alternatif bir pilates dersi. Megaformerı reformerın yeni nesil hali gibi düşünebilirsiniz. Bizde şimdilik var mıdır bilmiyorum; ama Los Angeles’ta Kardashianlar mardashianlar falan arasında oldukça popüler imiş. Yoksa da getirin bu aleti en acilinden, lütfen!

 

3. Women Self Defense

Savunma sporları son zamanlarda kadınlar arasında bir hayli yayılmaya başladı. Zira kadınlar hem self defense sınıflarında öğrendikleriyle kendilerini daha güçlü, daha öz güvenli hissetmeye başladılar, hem de bu tip sporları uygulayan kadınlar çabucak forma girdiklerini fark ettiler. Bence klasik sporlar klasik olarak kalmaya devam etmekle beraber, 2017 kadınlara özel savunma sınıfları için altın zamanlardan olacaktır.

4. Floating Yoga

Mat üzerinde standart akışları yaparken bile, ayağınızı bacağınızın tutmadığını, ellerinizin, ayak tabanlarınızın terden kaydığını hayal edin. Bir de bu akışı havuzun içinde, sörf tahtaları üzerinde yapıyormuşsunuz misal… Tahmin edileceği üzere oldukça zor, kaygan zeminli bir yoga sınıfı bu. Ama iki katı efora, iki katı kazanca kim hayır diyebilir ki? Bu sınıfla beraber oldukça eğleneceğiniz, çılgın gibi yorulacağınız ve trendy olacağınız kesin.

5. Boxing Cardio

Sporda elma ile armutu birleştirip, kompleks egzersiz yöntemleri geliştirmek eskilerden beri vardır. Pilatesle yogayı birleştirmekten bahsetmiyorum hem de. Daha alakasız gibi görünenleri birleştirmekten bahsediyorum. Mesela zamanında Billy Blanks’in yaptığı gibi dans ile boksu birleştirip Tae bo’yu ortaya çıkarmak gibi şeylerden bahsediyorum. Boxing cardio da bu tip bir ders. Kick boks drillerini belli bir düzenle, müzik yardımıyla uygulattığınızı ve 45 dakika hiç durmadan tekme yumruk attığınızı hayal edin. Boxing Cardio aynen böyle, akıcı ve hareketli bir ders.

6. Apps

Uygulamalar elimiz ayağımız oldu. Çoğumuz yediğimizi, içtiğimizi bu uygulamalarla takip eder olduk. Su içmeyi hatırlamak için dahi telefonlarımıza indirilmiş uygulamalar var. 2016 uygulamalar anlamında zengin bir yıldı. Kendi adıma Sweat With Kayla, Myfitnesspal, Aaptiv, Sworkit ve Nike- Training Club bu yılın yıldızları arasındaydılar. Bu uygulamaların 2017’de de gelişerek popülerliklerini koruyacaklarına ve yine 2017’de yepyeni pek çok faydalı uygulama ile tanışacağımıza eminim.

7. Vr Tech

Vr teknoloji kesinlikle yeni yılın fitness algısını topyekün değiştirecek. Çok çok uçuk fikir alış verişlerini bu kulaklar duysa da gayet akla mantığa uygun birebir ya da grup çalışması için ideal aktivite fikirleri de var. Benim en hoşuma gideni ”Dream Yoga” fikri. Vr teknoloji vasıtasıyla gözlerinizi kapatıp, sahilde olduğunuzu hayal etmenize gerek kalmayabilir. Ne dersiniz?

Leave A Reply

Your email address will not be published.