Türkiye' nin Alışveriş, Moda, Stil, Makyaj ve Saç Trendlerinin ilk adresi...

Minimum number of posts is 5 for running text.

2017 Saç Trendleri

479 0
2017 Saç Trendleri

“2017  saç trendlerine” bakıldığında hem geleneksel hem de modern kesim ve şekillerin öne çıktığını görrebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl başlayan belli başlı trendler, bu yıl da etkisini sürdürürken, 80’lerin etkisi de kıyafetlerde olduğu gibi saçlarda da çokça karşımıza çıkıyor…

2016’dan 2017′ ye taşınan trendler şöyle:

Düşük at kuyruğu:

Saçlarda, son birkaç senedir daha fazla görülmeye başlanan ‘less is more’ yaklaşımı devam ediyor. Genç ve modern bir görünüm sağlayan düşük atkuyruğu da bunlardan biri ve 2017 moda şovlarında çokça kullanıldı.


Saç aksesuarları:

Saç aksesuarları popülerliğini sürdürüyor. Taşlar, parıltılar ve çiçek motifleriyle süslenen saç aksesuarları, geçen seneden farklı olarak bu yıl daha büyük ve iddialı.

Islak saçlar:

Geçen yıl popülerliğini artıran ve yüzü ön plana çıkaran ıslak saç modelleri hem gece hem gündüz kullanımına uygun olmasıyla bu yıl da yerini koruyacak gibi.


Örgü:

New York’tan Paris’e kadar neredeyse tüm moda haftalarında podyumlara çıkan örgü klasik modellerden yaratıcı modellere kadar çok şekillerde karşımıza çıktı. Örgü trendi bu yıl da devam ediyor.

Topuz:

Christian Dior, Valentino ve başka isimler de 2017 tasarımlarını balerin topuzuyla birleştirdi. Klasik, derli toplu olanından, çift topuz, dağınık topuz veya origami topuzlara kadar birçok farklı şekillerdeki topuzların yanı sıra saçların düğümlenmesiyle yapılan topuz modelleri de çok şık ve zarif alternatifler sunuyor.

Tost

80’ler bu yıl sadece giysilerle sınırlı kalmayıp saçlara da yansıyor demiştik. Tost saçlar da geri geliyor. Saçların tamamı ya da bir bölümünün tostla hareketlendirilmesi ve tostlu saçlara topuz modellerini bu yıl sık sık görebiliriz.

Ultra hacimli saçlar:

80’lerden bir başka model, aşırı kabarık saçlar da Sonbahar/Kış şovlarında kullanılan ağırlıklı modellerden biri oldu. Düz, kıvırcık veya dalgalı tüm saç tiplerinde uygulanan bu model, açık veya toplu saçlarla kullanılabilir.

Fransız burgusu

Bu yılın en trend modellerinden bir diğeri olan burgular ise 1950’lerden ilham aldı. Kenzo, Armani ve başka birçok defilede kullanılan burgular bu yıl romantik dalgalara, sıkıca toplanmış saçlara eşlik ediyor.


Kâkül: 

Mini ve uzun formlarıyla kâküllerin modası asla geçmiyor.

Süper uzun saçlar:

Parlak, pürüzsüz, dümdüz, aşırı uzun ve ortadan ayrılmış saçlar da bu yılın moda şovlarında dikkat çeken ayrıntılardan biri oldu.

Romantik dalgalar: 

Retro dalgalar da geri döndü. 20’li ve 50’li yılların saç modelleri, parmak dalgalar kısa saçlar için ideal.

Yandan ayrılmış saçlar: 

Yandan sıkıca yapıştırılmış saçlar biraz iddialı bir saç modeli ve stile asi bir hava katıyor.


Renkler

Bu yıl renklerde ise ağırlık sarı ve kahverengi tonlarında olsa da gri, mavi hatta gökkuşağı gibi rengarenk ve oldukça cesur renkler de ön plana çıkıyor.
Ombre, balyaj gibi ışıltılar bu sene de yerini korurken saç diplerinde doğal renge dönüş var.

Leave A Reply

Your email address will not be published.