Türkiye' nin Alışveriş, Moda, Stil, Makyaj ve Saç Trendlerinin ilk adresi...

Minimum number of posts is 5 for running text.

2017′ nin Trend kokusu Hermès Galop

348 0
2017′ nin Trend kokusu Hermès Galop

“Gerçekten de, pupa yelken giden bir gemiden, dörtnala uçan bir attan, dans eden bir kadından daha güzel bir şey  bulunamaz diyenlerin yerden göğe kadar hakkı varmış.”

Goriot Baba, 1835, Honoré de Balzac.

 

Hermès’in, 1 Ağustos 1930’larda, New York’ta kapılarını ilk açtığı andan itibaren, köklerine sadık kalarak sakladığı üzengi şeklindeki zarif şişelerinden ilham alınarak şişelenen yeni kokusu Galop, Honoré de Balzac’ın bu sözlerini teyid eder nitelikte.

Cüretkar ve özgür, coşkulu, tutkulu, kadınsı. Kalbinin dörtnala koşuşunu hisseden, geçmişini seven, içinde bulunduğu ana tapan, cesaretle kendini geleceğe hazırlayan. Sürekli hareket halinde bir kadın;

Hermès’in vücut bulmuş hali…

Bu hareketin gücünü esansa dönüştüren isimse, Christine Nagel, dünyanın önde gelen burunlarından, ayrıca 2014 yılından bu yana Hermès’in parfüm bölümünün baş tasarımcısı. Nagel, Hermes’in parfümü Galop ile hayvansı ve çiçeksi, erkeksi ve kadınsı; adeta farz olan karşıtlıkların uzlaşmasına duyduğu gizli arzusunu bir araya getirmeyi başarmış. Hermès ona tüm kaynaklarını sunsa da, Doblis derisine dokunduğu an binicilik dünyasına ait bu derinin, bariz bir şekilde uyum sağlayabileceği tek seçeneğin, kadınlığın sembolü, gül olduğunu düşünmüş.

Derinin gülü canlandırmasından, gülün ise deriyi kadınlaştırarak, gücüne güç katmasından ilham alarak tasarladığı Galop’un alt notalarındaki safran, deriyi vurgulamaya, ayva ise güle dolgunluk katmış.

 

Hermes’in  parfümü Galop ile kalabalıklar içinde yalnızlaşan bireyin, kendi benliğini yeniden keşfetmek ve gerçek mutluluğu yakalamak için yapacağı iç yolculuğa göndermede bulunan duygularla gerçekten de dört nala koştuğunu söyleyebiliriz…

Leave A Reply

Your email address will not be published.